USGBC i BCSE Dołączają się do Globalnych Starań na rzecz Dalszej Efektywności Energetycznej
Dwaj liderzy zrównoważonego rozwoju energii stają się partnerami Platformy Akceleratora Efektywności Energetycznej (the Global Energy Efficiency Accelerator Platform) w ramach inicjatywy ONZ Zrównoważona Energia dla Wszystkich (Sustainable Energy for All).
Lima, Peru – 12 grudnia 2014 – US Green Building Council (USGBC) ogłosił dzisiaj, że dołączył do Platformy Akceleratora Racjonalnego Wykorzystania Energii (the Global Energy Efficiency Accelerator Platform) wraz z Radą Biznesu na rzecz Zrównoważonej Energii (BCSE). Platforma Akceleratora Efektywności Energetycznej (The Global Energy Efficiency Accelerator Platform) jest programem Sekretarza Generalnego ONZ Ban Ki Moon’a w ramach Inicjatywy Zrównoważonej Energii dla Wszystkich (# SE4ALL). Członkowie USGBC i BCSE reprezentują tysiące firm i organizacji, które dostarczają rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej na całym świecie.
„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że USGBC i BCSE dołączają do tego globalnego starania, aby wesprzeć i katalizować efektywność energetyczną na całym świecie”, powiedział Kandeh Yumkella, specjalny przedstawiciel Sekretarza Generalnego ONZ na rzecz Zrównoważonej Energii dla Wszystkich. „Organizacje te niosą ze sobą ogromną wiedzę, doświadczenie i zdolności, które pomogą nam osiągnąć nasze ambitne cele.”
Platforma ,,Akcelerator” i jej członkowie są zdeterminowani do osiągnięcia celu, jakim jest podwojenie poprawy globalnego tempa efektywności energetycznej do 2030 roku. Wprowadzona na rynek dwa miesiące temu podczas szczytu klimatycznego ONZ, Platforma Akcelerator przeznaczona jest do zjednoczenia kluczowych interesariuszy, którzy poświęcają się współpracy mającej na celu katalizowanie znaczącej intensyfikacji działań w zakresie efektywności energetycznej we wspólnym programie pomocy technicznej i finansowej.
„Platforma Akcelerator wprowadza realne zmiany poprzez jej dynamiczne podejście do partnerstwa publiczno-prywatnego,” powiedział Roger Platt, prezes USGBC. „Na całym świecie, budynki stanowią źródło poboru około jednej trzeciej energii i emisji gazów cieplarnianych z nią związanych. Z zielonych, energooszczędnych budynków i zielonych programów budowlanych, takich jak ,,LEED”, możemy osiągnąć 25 do 50 procent redukcji zużycia energii, co również pomaga łagodzić postępujące zmiany klimatyczne, oszczędzić pieniądze, stworzyć nowe miejsca pracy i poprawić stan zdrowia i środowiska w lokalnych społecznościach. ”
Jako katalizator dla działania, zespoły Platformy Akceleratora Efektywności Energetycznej będą angażować się z lokalnymi i krajowymi liderami oraz darczyńcami i zwolennikami, we wsparciu konkretnych działań na poziomie kraju, miasta, województwa, regionu czy sektora. Ponadto, Platforma Akcelerator jest gotowa wspierać cele redukcji emisji, omawiane w tym tygodniu w Limie podczas rozmów klimatycznych ONZ (COP20). Negocjatorzy będą pracować także na rzecz globalnego porozumienia klimatycznego, które odbędzie się w przyszłym roku w Paryżu.
„To jest ogromna szansa na przyjęcie prawdziwie globalnego podejścia i wykorzystania potencjału efektywności energetycznej,” powiedziała Lisa Jacobson, prezes BCSE. „Platforma Akcelerator to współpraca i przekształcanie pomysłów w rzeczywistość. Dzięki współpracy, wiemy, że możemy dotrzeć z wprowadzeniem niestandardowych, efektywnych rozwiązań i technologii do społeczności na całym świecie.”
Globalna sieć Platformy Akcelerator reprezentuje przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe (NGO) i międzynarodowe, które dostarczają narzędzia, wiedzę, możliwości techniczne i wsparcie finansowe, w celu przyspieszenia polityki efektywności budownictwa oraz inicjatyw projektowych.
„Jesteśmy szczególnie podekscytowani przystąpieniem przez USGBC i BCSE do Platformy Accelerator, ponieważ oba mają udokumentowaną historię postępu zaawansowanych i skutecznych rozwiązań rynkowych w zielonym budownictwie i efektywności energetycznej”, powiedziała Jennifer Layke, dyrektor, (Building Efficiency Initiative), World Resources Institute. „A przystąpienie obu tych organizacji i ich członków będzie miało kluczowe znaczenie w pracach nowo utworzonego Building Efficiency Initiative w WRI, wspierającego Building Efficiency Accelerator Platform.”
O Amerykańskiej Radzie Chemicznej (American Chemistry Council): The Center for the Polyurethanes Industry (CPI) Amerykańska Rada Chemiczna służy jako głos przemysłu poliuretanowego w Ameryce Północnej, wspierając jego rozwój i koordynując działania z poliuretanowymi stowarzyszeniami branżowymi na całym świecie. Aby uzyskać więcej informacji, proszę skorzystać z informacji kontaktowych i linku podanego poniżej.